ЦНЦ ЗА СТИРОПОР - RK1510 - Radek

ЦНЦ ЗА СТИРОПОР – RK1510

ШИФРА: RK1510 Категорија:

Спецификација

Спецификација

Модел RK1510
Работна површина 1500×1000 mm
Мултифункционална алатка Нож за вибрации со голема моќност, позиционирање на инфрацрвениот курсор
Безбедносни уреди Двојна заштита на безбедноста и анти-судир, инфрацрвено интелигентно блокирање
Брзина на сечење 1800mm/s (вистинската брзина на сечење варира во зависност од дебелината, тврдоста и густината на материјалот)
Дебелина на сечење ≤100 mm
Материјал PU кожа, PVC, EVA, PE,  гума, ткаенина, картони и други композитни флексибилни материјали
Метод за фиксирање на материјал Алуминиумска платформа за апсорпција на саќе со вакуум
Пренос на порта Пренос на податоци на порта Етернет (пренос без загуба на пакет, побезбеден)
Систем за пренос Серво мотор, линеарен линеарен водич, решетка за XY-оска, завртка за Z-оска
номинална моќност 6 kW
Номинален напон 380V±10%
Контролен систем Англиски LCD екран на допир
Оперативна средина Температура 0- 40 ° C Влажност 20% -80% RH
Формат на датотека за поддршка AI, PLT, DXF, CDR

 

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ

AlbanianEnglishGermanGreekMacedonianSerbian