ЦНЦ РУТЕР - RK2030-6 - Radek

ЦНЦ РУТЕР – RK2030-6

  • Бесплатна испорака.
  • 1 година гаранција.
  • Обезбеден сервис и резервни делови.
ШИФРА: RK2030-6 Категорија:

Спецификација

Спецификација

Модел RK2030-6
X работна површина 2000mm
Y работна површина 3000mm
Z работна површина 300mm
Toчност на позиционирање ±0.05mm
Toчност на репозиционирање ±0.05mm
Структура на тело Челична структура
X, Y, Z структура Германски запчаник за XY оските, Taiwan TBI топчеста завртка за Z оска
Макс. Трошење на енергија (без вретено) 1.84KW
Макс. Брзина на движење 45000mm/min
Макс. Работна брзина 25000mm/min
Моќност на мотор на вретено 6*2.2KW, водено ладење на вретено
Брзина на вретено 0-24000rpm/min
Ротациона оска Дијаметар од 200mm (6 pcs)
Мотор 1.5KW серво мотор, Z-оска со прекинувач
Инвертер 5.5KW XFT инвертер
Команди G-code*.u00*.mmg*.plt
Напон 380V 50HZ 3phase
Контролен систем NC студио, контролен систем со 4 оски
Водечка шина 25mm квадратна шина како водич за XYZ оските
Систем за подмачкување рачно
Контролен кабинет независен

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ

AlbanianEnglishGermanGreekMacedonianSerbian