ЦНЦ РУТЕР - RK-ECO1212 - Radek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek

ЦНЦ РУТЕР – RK-ECO1212

ШИФРА: RK-ECO1212 Категорија:

Опис

Опис

Модел RK-ECO1212
XY работна големина на оската 1200x1200mm
Висина на обработка на оската Z 150mm
Работна маса Алуминиум-Т слот + ПВЦ
Водечка шина Квадратна шина HIWIN 20мм
Преносливост XYZ оска TBI топчеста завртка
Мотор и подвижник Подвижник на степер мотор CW450A, CW860
Вретено Вретено за ладење на вода од 1,5KW HQD
Инвертер 1.5KW BEST Inverter
Брзина на вретено 0-24000rpm
Брзина на патување 8m/min
Брзина на работа 6m/min
Контролен систем NC студио (за компјутер со Windows 7 / XP со слот за картички PCI)
Софтвер ARTCAM
Команда G code ,U00, mmg nc,etc
Контролен кабинет Независен контролен кабинет
Сензор за алат Висококвалитетен сензор за автоматска алатка за поставување
Напон 220V/380V,50/60Hz
Кутија со алатки Clamps 4sets, Spindle wrench 1set, Tool collector 3PCS,,U

disk with ARTCAM 1PC, Test blade 12PCS, Water bump 1PC

Големина на пакетот 6.8m³
Бруто тежина 400kg

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ