ЦНЦ ПЛАЗМА - RK1530 - Radek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek

ЦНЦ ПЛАЗМА – RK1530

  • Бесплатна испорака.
  • 1 година гаранција.
  • Обезбеден сервис и резервни делови.
Категорија: Ознака:

Опис

Опис

 

Moдел RK1530
Работна површина 1500х3000мм (опционално: работна површина по барање на клиентот)
Брзина на сечење 0-50m/min
Точност на движење ≤0.005mm
Моќност 10KW-12.5KW
Мотор  степ мотори (опционално: серво мотори)
Драјвер Leadshine 860 драјвер
Interface USB
Напојување со плазма HUAYUAN 120A (опционално: 160А, 200А)
Макс. дебелина на сечење 20мм (huayuan 120А)
Макс. дебелина на сечење со пламен (oпционално) Голема табла 40мм

Мала табла 100мм

Растојание за подигање на пиштолот 130mm
Преносливост 20mm квадратна водилка
Софтвер Fastcam
Контролен систем Starfire
Команда G Code
Пресекување на воздух Air/Nitrogen/oxygen
Притисок на гас 0.4-0.8Mpa
Контролер за нерамни лимови HYDTHC
NW/GW 1200KGS/1300KGS

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ