ЦНЦ МАШИНА ЗА ОБРАБОТКА НА КОЖА И КАРТОН - RK1625ZD - Radek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek

ЦНЦ МАШИНА ЗА ОБРАБОТКА НА КОЖА И КАРТОН – RK1625ZD

  • Бесплатна испорака.
  • 1 година гаранција.
  • Обезбеден сервис и резервни делови.
ШИФРА: RK1625ZD Категорија: Ознака:

Опис

Опис

 

Модел RK1625ZD
Работна површина 1600x2500mm
Работна дебелина ≤30mm
Работна брзина 80000mm/min
Формат на датотека за поддршка PLT/DXF
Драјвер Delta Servo motor drive
Прецизност на репозиционирање ±0.1mm
Метод на трансфер Rack drive
Мотор 380V 3PH
Датотека за трансфер Ethernet port
Конфигурација Осцилаторен нож + тркало под притисок (двојно седиште)
Безбедносна опрема Лимитирано стоп копче за итни случаи со црвено светло
Работна маса Вакуум табла со 9kw пумпа за ладење на воздухот
Моќ на главата на нож 150w (300w како опција)
Моќност 10kw

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ