ЦНЦ (CO2) ЛАСЕР - RK-S1390 - Radek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek
MacedonianEnglishSerbianAlbanianGermanGreek

ЦНЦ (CO2) ЛАСЕР – RK-S1390

  • Бесплатна испорака.
  • 1 година гаранција.
  • Обезбеден сервис и резервни делови.
ШИФРА: RK-S1390 Категорија: Ознака:

Опис

Опис

Модел RK-S1390
X. Y површина на сечење 1300*900mm
Моќност на ласер 130W ERF co2 laser tube
Брзина на гравирање 0–1200mm/s
Брзина на сечење 0–600mm/s
Ре- позиционирачка прецизност ±0.01mm
Прецизност за позиционирање 0.01mm
Минимална големина на буква Англиски 1mm
Интерфејс за комуникација USB
X.Y Водечки систем Liner Guide Rails 15mm
Движечки систем Степер мотор
Контролер систем RD-V8
Работна маса Маса со сечила
Оперативен систем Windows 98, Windows XP, Vista
Интерфејс ЛЦД екран со УСБ интерфејс
Потрошувачка ≤1500W
Дизајн софтвер Coreldraw (11/12/X3/X4/X5/X6), AutoCAD(компатибилен); Photoshop итн.
Поддржувачки формат DXF,AI,PLT,DST,DSB,BMP,JPG,GIF,PNG,MNG итн
Работен напон AC220V/380V  50-60Hz
Работна околина Температура: 0ْCْ–45ْْC, Влажност 5%-80%

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ