Цнц фибер ласер - RK1530 - Radek

Цнц фибер ласер – RK1530

  • Бесплатна испорака.
  • 1 година гаранција.
  • Обезбеден сервис и резервни делови.
Категорија:

Спецификација

Спецификација

 

Модел RK1530
Макс. работна површина 1500*3000 mm
Дебелина на сечење 0.2-3 mm нерѓосувачки челик / 0.2-6 mm јаглероден челик
Ласерска бранова должина 1064 mm
Ласерска глава Рајтолова ласерска глава
Ласерска моќност Raycus 1000w (опционално: 1500W, 2000W, 3000W)
Моќ на вода за ладење CW6000 вода за ладење
Водечка шина Тајван HIWIN 30 mm квадратна шина
XYZ оска на мотор Јапонски FUSHI servo мотор
Редуктор Јапонски шимпо редуктор
Систем на подмачкување Електричен систем за полнење масло
Пропорционален вентил Јапонски СМЦ
Електронски уред Japan Omron
Контролен систем Cypcut ласерски котролер
X,Y-оска на брзина на движење 80 m/мин
X,Y-оска на макс. брзина на сечење 20 m/мин
Мин. ширина на линија на сечење ± 0.02 mm
Точност на позиционирање ± 0.05 mm/m
Брзина на позиционирање 20 m/мин
Потрошувачка на енергија на цела машина ≤ 12KW
Помошен гас за сечење Кислород, азот и воздух
Работен напон 380V 3PH

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ