ЦНЦ МАШИНА ЗА МЕРМЕР - RK2040 - Radek

ЦНЦ МАШИНА ЗА МЕРМЕР – RK2040

ШИФРА: RK2040 Категорија:

Спецификација

Спецификација

Moдел RK2040
X Работна површина 2000 mm
Y Работна површина 4000 mm
Точност на позиционирање при движење ±0.05 mm
Прецизирање на точност на позиционирање ±0.05 mm
Структура на телото Тешка челична рамка
X, Y, Z структура квадратна шина за водич за XYZ оска, тркало за пренос за XY оска, топчеста завртка за Z оска
Макс. Брза стапка на движење 25000 mm/min
Макс. Брзина на работа 15000 mm/min
Moќност на главен мотор 5.5 KW superstar water cooling spindle
Брзина на вретено 0-24000r/min
Мотор на управувач EURA 1.3KW серво мотор
Управувач EURA серво управувач
Команда G-code*.u00*.mmg*.plt
Инвертер 5.5kw EURA inverter
Работен напон AC380V   50/60Hz  3phase
Контролен систем DSP-A11 контролен систем
Водечка шина 30 mm квадратна шина
Систем за подмачкување Рачно подмачкување
Секачи 10 парчиња со дијаметар од 6 и 12,7
Колети 3 парчиња (3.175 mm,6 mm,12.7 mm)
Применлив материјал Мермерен камен, природен гранит, камен, камен, стакло, алуминиум,

железо, пластика, дрво од пена, акрилик, метал, стакло

КАТЕГОРИИ НА ПРОДУКТИ

AlbanianEnglishGermanGreekMacedonianSerbian